Co to jest Revolut?

Revolut z pewnością jest dla większości z Was znany. Wygodne płacenie kartą na wakacjach, brak stresu związanym z kantorami czy barierą językową. Właśnie to i jeszcze więcej oferował nam Revolut, czyli brytyjskie przedsiębiorstwo świadczące usługi bankowe. Na rynku istnieje już od sześciu lat, a w 2019 roku na swoim koncie liczył ponad 1500 pracowników. Na czym to polega? Wielowalutowa karta Revolut, wraz z aplikacją, to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które ma za zadanie dokonywać tanich płatności międzynarodowych. Rozlicza on je po kursie międzybankowym, czyli o wiele lepszym dla nas niż te, które oferują nam banki. Korzystanie z konta, płacenie kartą przelewy, przewalutowania oraz wypłaty z bankomatu do 800 złoty są całkowicie darmowe, a jedyny koszt jaki ponosimy to 24,99 złoty za wysyłkę do nas karty. Od pewnego czasu, mimo tylu zalety jakie Revolut posiada, zaczął on tracić klientów i cieszyć się coraz to gorszą opinią. Dlaczego? Zaczął on blokować konta swoim klientom na długi czas, bez żadnej informacji, dlaczego.

Dlaczego Revolut zablokował moje konto?

Przyczyn, dla których Revolut zablokował Twoje konto, może być kilka. Na fanpage-u firmy możemy przeczytać setki zażaleń od klientów, że zablokowano im konto bez przyczyny lub nawet po przesłaniu potrzebnych dokumentów. Jakie są najczęstsze przyczyny blokady konta?
  1. Posiadanie więcej niż jednego konta na Revolut.
  2. Weryfikacja legalności środków, w tym przypadku musimy wysłać wymagane przez firmę dokumenty. Jednak co dziwne, nawet po dokonaniu tej prośby konta i tak są blokowane.
  3. Revolut często tłumaczy się regulaminem, który zaakceptowaliśmy w momencie stania się ich klientami.
  4. Niektórzy użytkownicy uważają także, że nie opłaca się ich obsługiwać, ponieważ rzadko korzystają z aplikacji lub posiadają tam drobne kwoty.

Alternatywy dla Revolut-a

Revolut to niejedyna firma na rynku, która oferuje płatności międzynarodowe. W tym artykule przedstawimy Ci 3 inne, popularne opcje, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów.
  1. Wise – do niedawna TransferWise to firma, która na rynku gości już od 2011 roku. Została założona przed dwójkę przyjaciół, którzy chcieli ułatwić sobie wykonywanie przelewów w różnych walutach.
Wise działa na zasadzie par walutowych. Co to znaczy? Posłużmy się przykładem. Antek chce przelać swojej żonie z UK do Polski 2000 GBP, natomiast Asia chce przelać swojej córce z Polski do UK 10 000 tysięcy złoty. Wise łączy te dwie osoby ze sobą w taki sposób, jakby wymienili się oni bezpośrednio.
  1. Monese – konto w Monese dostępne jest tylko i wyłącznie online, ale działa jak tradycyjny rachunek bankowy. Po otwarciu konta, możesz zamówić kartę, którą będziesz płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, online oraz wypłacać pieniądze z bankomatu. W aplikacji możesz utworzyć aż 10 różnych skarbonek, w których będziesz zbierać na wybrany przez siebie cel, na przykład na nowego laptopa.
 
  1. DiPocket – czyli portfel cyfrowy. Dzięki niemu możesz szybko, łatwo oraz po dobrym kursie wymienić walutę lub wysłać pieniądze za granicę. Dodatkowo w całej Europie możesz za darmo zrobić błyskawiczny przelew przelew do innych użytkowników DiPocket.

Blokada konta – co na to Revolut?

Revolut wydaje się być niewzruszony całą tą sytuacją. W odpowiedziach na opinie odpowiada na zasadzie kopiuj, wklej. *Zdjęcia poniżej* revolut blokuje konta 1 revolut blokuje konto Źródło: https://pl.trustpilot.com/review/www.revolut.com Tłumaczy się w nich, że jest on bezpieczny oraz regulowany przez FCA. Dodatkowo, co chyba najgorsze, mimo udowodnienia im legalności swoich środków, konta wciąż są zablokowane. Taka blokada nie utrzymuje się tygodnia lub dwóch tylko miesiąca, a nawet trzech. Pracownicy odpisują obojętnie, bez chęci udzielenia pomocy.

Wady Revolut-a

Oprócz blokowania kont użytkowników, firma ma jeszcze inny minusy. Co do nich należy?
  • Coraz mniej darmowych funkcji,
  • Zaprzestanie oferowania w Polsce rachunków z lokalnym numerem IBAN. Wiążę się to z dodatkowymi kosztami dla klientów,
  • Wciąż rosnące prowizje,
  • Brak odpowiedniej obsługi klienta. Pracownicy nie szanują Cię jako klienta firmy i nie chcą Ci pomóc,
  • Częste błędy płatności.

Komu Revolut zablokował konto?

Na blokady skarżą się nie tylko klienci osobiści, ale także osoby, które posiadały tam swoje konta firmowe. Na takich rachunkach często są niemałe kwoty, do których nagle nie masz dostępu. Blokada kont przez Revolut-a to wciąż gorący temat w sieci. Na jego temat postanowił wypowiedzieć się pewien youtuber – Daniel Siwiec. Dzieli się on swoimi przeżyciami, związanymi właśnie z Revolut-em. Radzi on niejako, że jeśli ponownie dostaniemy dostęp do swojego konta, najlepiej będzie przelać środki na inny rachunek, w przypadku ponownej blokady.

Ostatnio dodane artykuły